Tedavilerimiz

Tedaviler hakkında fazla bilgi almak için bize ulaşın

Bel ve boyun fıtığı toplumumuz en çok rastlanan rahatsızlıkların başında gelmektedir. İlerleyen yaş, dikkat edilmeden yapılan hareketler fıtık ve ağrılara yol açabilmektedir. Ameliyat olmak istemeyen hastalar için tedavisi mümkün olup, kalıcı sonuçlar elde edilmektedir.

Bel Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisinde kuru iğne uygulaması, tens tedavisi ve manuel terapi birlikte uygulanmaktadır. Tedavide seans miktarı hastanın yaşına, hastalığın süresine, hastanın kasa yapısına göre değişmektedir. Tedavide en önemli olan kısım ise hastanın seanslara düzenli olarak devam etmesidir.

Devamı...

Boyun Fıtığı Tedavisi

Bel fıtığı tedavisinde kuru iğne uygulaması, tens tedavisi ve manuel terapi birlikte uygulanmaktadır. Tedavide seans miktarı hastanın yaşına, hastalığın süresine, hastanın kasa yapısına göre değişmektedir. Tedavide en önemli olan kısım ise hastanın seanslara düzenli olarak devam etmesidir.

Devamı...

Topuk dikeni özellikle sabahları olmaz üzere gün içerisinde bizi en çok zorlayan ağrıların başında gelmektedir. Topuk dikeninden tamamen kurtulmak için enjeksiyon tedavisi ile topuk dikeni egzersizleri yapabilirsiniz.

Topuk Dikeni Tedavisi

Topuk dikeni tedavisi için enjeksiyon uygulaması oldukça sık kullanılan bir yöntemdir. Enjekisyon tedavisinde sizden alınan kan özel bir işlemden geçirildikten sonra trombositler ayrıştırılır. Daha sonra elde edilen serum ağrıya neden olan bölgeye uygulanır. Serum içerisinde yüksek miktarda büyüme faktörleri bulunur.

Devamı...

Topuk Dikeni Enjeksiyon Tedavisi

Topuk dikeni için diğer bir tedavi metodu enjeksiyon tedavisidir. Bu durumda hastalara enjeksiyon uygulanabilir. Ağrıya neden olan bölgenin büyüklüğe göre enjeksiyon miktarına karar verilir. Bazı durumda tek bir seans uygulanırken, bazı durumlarda birden fazla seans uygulanabilir.

Devamı...

Migren ve Gerilim Tipi Baş Ağrıları'nın tedavisinde iki farklı yöntem uygulanmaktadır. Kuru iğne ve Oksipital Sinir Bloğu tedavi yöntemleri ana tedavi olmakla birlikte; hastanın durumuna bakılarak ilave olarak Myers Kokteyli'de tek seferlik uygulanabilmektedir.

Kuru İğne Tedavisi

IMS diğer bir adı ile kuru iğne tedavisi ortalama olarak 8 seans uygulanmaktadır. Hastanın ağrılarının geçmişine ve kan değerlerine bakılarak Myers Kokteyli ilave olarak uygulanabilir. Hastanın kuru iğne tedavisine düzenli devam etmesi, tedavi sonrasında sıcak ve soğuk faktörlerden kendini koruması iyileşme açısından oldukça önemlidir.

Devamı...

Oksipital Sinir Bloğu

Oksipital sinir bloğu migren ve gerilim tipi baş ağrısında ağrı sıklığını, şiddetini ve süresini azaltır. Bu uygulamadan sonra hastanın ağrılarında ciddi bir azalma görülür. Ağrıları yakın zamanda başlayan hastalarda daha iyi sonuç vermektedir. Altı aylık dönemde üç defadan fazla uygulanmaz.

Devamı...

Kuru iğne tedavisi; kas iskelet sistemi ağrılarında kullanılan ilaçsız bir tedavidir. Yurt dışında yaygın olarak kullanılan bu yöntem İstanbul'da bulunan kliniğimizde başarı ile uygulanmaktadır. Kuru iğne tedavisi uygulamalarını Doç. Dr. Habib BOSTAN tarafından yapılmaktadır.

Kuru İğne Tedavisi

Kuru iğne tedavisi ameliyat olmak ve ilaç kullanmak istemeyen hastaların özellikle tercih ettikleri oldukça başarılı bir tedavidir.

Kuru iğne tedavisinin kullanıldığı başlıca hastalıklar;

 • Bel Fıtığı ve Bel Ağrıları
 • Boyun Fıtığı ve Boyun Ağrıları
 • Migren
 • Gerilim Tipi Baş Ağrısı
 • Sırt ve Omuz Ağrıları
 • Fibromiyalji
 • Eklem Ağrıları
 • Romatizmal Hastalıklar

olarak sıralanabilir

Devamı...

Varis bacak toplardamarının genişlemesi, uzaması ve büklümlü hale gelmesidir. Varisin oluşma nedeni tam bilinmemekle birlikte; toplardamar duvarın oluşan yapısal bozukluklar ile birlikte damarın genişlemesi ve kapakçıkların bozulması nedeniyle kanın geri kaçmasıdır.

Varis Nasıl Tedavi Edilir?

Varis tedavisi hastada bulunan varis tipine göre, farklı tedavi yöntemlerinden biri tercih edilir. Bazen birkaç farklı yöntemi kombine etmek gerekebilir.

Varis tedavisinde genel olarak kullanılan yöntemler;

 • Skleroterapi
 • Endovenöz (Lazer veya Radyofrekans) Tedavi
 • Cerrahi Tedavi (Stripping ve Miniflebektomi)

olarak sıralanabilir

Varis Tedavi Edilmezse Ne Olur?

Devamı...

Ozon tedavisi kas ve iskelet sistemi ağrılarının tedavisinde kullanılmaktadır. Ozon tedavisi sonrasında hasta kendini daha zinde hisseder, daha sağlıklı bir görünüme kavuşmaktadır. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan ve kendilerini sürekli yorgun hisseden hastalar ozon tedavisini tercih etmektedirler.

Ozon Tedavisi

Ozon tedavisi uygulama şekli; hastanın şikayetine göre farklılık göstermektedir. Ozon tedavisi majör uygulama, minor uygulama, eklem için ozon, rektal ozon ve ozon torbalama gibi yöntemlerle uygulanabilmektedir.

Ozon tedavisinin kullanıldığı başlıca hastalıklar;

 • Kronik Ağrı Tedavisi
 • Crohn Hastalığı
 • Diyabetik Ayak Yaraları
 • Romatoid Artrit
 • Fibromiyalji
 • KOAH
 • Şeker Hastalığı
 • Kanser tedavisinde yardımcı tedavi

olarak uygulanabilmektedir.

Ozon Tedavisi Zararı Var Mıdır?

Devamı...

Özel enjeksiyonlar ve Mezoterapi saç tedavisinde kullanılmaktadır. Buna ilaveten özel enjeksiyonlar ağrı tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Hastadan alınan kan özel bir işlemden geçirilir ve büyüme faktörü içeren bu plazma ağrıyan bölgeye uygulanır.

Enjeksiyon Tedavisi

Enjeksiyon tedavisi ağrı ve saç ekim tedavilerinde kullanılan bir yöntemdir. Trombosit ve büyüme faktörleri yönünden içeren bu plazma hastaya uygulanır. Enjeksiyon tedavisinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bazı durumlarda hastaya ozonlu enjeksiyon tedavisi de uygulanabilmektedir. Ozonlu enjeksiyon tedavisinin daha hızlı ve etkili olmasını sağlamaktadır.

Devamı...

Mezoterapi

Saç mezoterapisinde, özellikle saçın ihtiyacı olan proteinler, vitaminler, mineraller ve eser elementler direkt olarak saç kökünün yer aldığı derinin orta tabakasına enjekte edilir. Saçların daha canlı ve sağlıklı bir görünüme kavuşması sağlanır. Mezoterapi doğrudan saç köklerine uygulanmasından dolayı etkisini hemen göstermektedir.

Devamı...
Habib Bostan - DoktorTakvimi.com